Příběh hry

30. července 2008 v 20:33 | gta-info |  Příběh
Příběh
Hra se odehrává roku 1992 . Ve Vice City bylo k dispozici pouze jedno město, tady už máme 3 velká jako Vice City a mnoho malých vesniček v poušti a na venkově ( je jich 10 ) a jedno skryté ( Liberty City ).
Hlavní hrdina je černošský gangster Carl ,,CJ" Johnson, který po dlouhých pěti letech přijíždí z Liberty City rovnou do Los Santos na letiště, ale… Cestou z letiště domů ho zatknou znepřátelení policisté přátelící se se znepřáteleným gangem Ballas. Oberou vás o peníze ( zbytek 300 dollarů ) a vysadí vás ve znepřátelené čtvrti Jefferson, která patří gangu Ballas.
Když Carl přijede domů zjistí od rodinného přítele Big Smoka, že mu umřela máma.
Cíl hry je jasný: z chudého nemajetného CJ udělat člověka, který je bohatý, respektovaný, má skoupené všechny reality a hlavně ovládá celý stát.

Los Santos

Když přijedete domu do vašeho rodného domu, je tam starý dobrý rodiný přítel Big Smoke, který vás málem zastřelí brokovnicí. Až mu dojde, že jste to vy rodina se sejde na hřbitově, tam máte pohřbenou matku. Cestou domů vás zastihne gang Ballas a začne po vás střílet, dostaňte se co nejdřív domu. Pak s Ryderem zajedete k holiči zvaný Old Reece, a pak s Ryderem zajdete vykrást Pizzu naproti kadeřnictví, ale marně.
Dalšího dne budete přesprejovávat nepřátelské nápisy, a vymlátíte sídlo prodavače drog z gangu Ballas, pak už jen stačí v přestřelce vyhrát život bratra Sweeta.
Pak vás čeká naučit se ,,tancovat" s autem s hydraulikou. Vyhrajete sázku a objeví se César vůdce gangu Varrios a přítel vaší sestry a pozve vás na ilegální závod městem. Ten samozřejmě vyhrajeteJ.
Po závodech si moc neodpočinete, práce je habaděj. Ryder má něco za lubem, ale nikdo neví co. Budete muset krást munici v domě nějakého plukovníka, přepadnete vlak a vyloupíte muniční sklad.
Další mise budou pro Big Smoka, ten si to půjde vyřídit s nějakým chlápkem, co ho udal - padne výstřel a chlápek leží mrtvý na zemi. Pak stačí zabít drogového bose na útěku, postřílet nějaký blázny na vlaku ( těžká mise ) a vystřílet motel plný mafiánů.
Mezi tím si vás zavolá Og Log, který pracuje jako uklízeč záchodů v Burger baru na Veroně, chce být rapová hvězda. Problém je, že nemá peníze. Vy mu v kariéře pomůžete a ukradnete dodávku s repráky a Maddogovy texty.
Jeffry vás za odvedenou práci pozve na tancovačku k sobě domů, ale během party vás přepadnou Ballasové.
Sweet toho má opravdu dost, a proto se vydáte zabít vůdce Ballasů, který je momentálně na hřbitově. Ve městě je mír a vy jej jdete oslavit do motelu, ale přepadne vás zásahovka.
Té se po velké snaze přece jen zbavíte, ale pak zjistíte, že situace je horší než se zdá. Big Smoke a Ryder jsou zrádci -> spolupracují s gangem Ballas! Gang a bratr jsou v nebezpečí, jdete ho zachránit, ale chytí vás policie a odveze na venkov.

2. Venkov


Nějaký chlápek se protiví policii, tak ho odstraníte. Je hlídán pár agenty, ale co. Po chvíli vám zavolá Caesar, že jeho sestřenice potřebuje parťáka na nějakou akci. Pomůže jí vykrást pár podniků, ale vždy se něco zvrtne. Zamiluje se do vás, že by další přítelkyně? Ne ne, tahle je jiná a nevypočitatelná, však sami uvidíte.

Potkáte jednoho holandského hippíka - Trutha, kterému pomůžete šlohnout zpět jeho kombajn, který mu ukradli jiní farmáři. Další novinkou bude, že Caesar, který chodí s vaší sestrou, a to váš bratr nemůže překousnout a pořád se kvůli tomu hádá, přivede Wu Zi Mua, orientálního gentlemana z Číny. Pojedete pár zavodů, Catalina - Caesarova sestřenice - vás opustí a odjede s jiným do Liberty city. Vy si z toho nic neděláte a pomůžete Truthovi podpálit pole s marihuanou a odjedete do San Fierra.

3. San Fierro


V San Fierru si otevřeme autoopravnu, najdeme pár mechaniků a rozjedeme to. Uděláme si také řidičák, koupíme autosalon a vykrademe jednu prodejnu aut. Zabavíme pár luxusních vozů a prodáme. To se to pane vydělává a ne, jak chtěl Ryder vykrádat pizzerie. Hm, kde je tomu konec. Je mi to jedno, co je s ním, stejně nás zradil. Přijede vaše sestra s Caesarem a pomůžou vám v garáži.

S Ceasarem vyfotíte pár zloduchů a Woozzi (Wu Zi Mu) vám řekne, co jsou zač. Pro jednoho z nich - Jizzyho budete plnit mise, ale nakonec ho zabijete, co taky s ním. T - Bone Mendez je další z chuligánů na fotce. Pomůžete mu zachránit agenta Torrena, pro kterého v zájmu vlády budete pracovat. Ani strážník Tempenny vám nedá pokoj a pošle vás do Los Santos odstranit jednoho nepotřebného člověka a jeho informátora.

Teď začíná pravá mela. Dojedete na molo, kde s Caesarem pobijete pár nepřátel, přičemž vám pomůžou Woozziho kluci. Zabijete Mendeze a i Rydera, který se objeví. A máš to spočítaný ty šmejde. Poslední cíl byl Torreno, kterého sestřelíte ve vrtulníku. Od zrádců tedy máme pokoj, koupíte si prodejnu hraček a splníte další mise.

Vše je hotovo, proto nyní na oplátku pomůžeme Woozzimu. Ten má pro vás pár úkolů, které směřují k odstranění vietnamského gangu, který se plete do místních obchodů. Poznáte dalšího Číňana - Ran Fa Liho, kterému pomůžete dostat se z města a získáte si tak respekt celé čínské mafie.

Ohlásí se vám anonymní telefonát, který vás pozve do vily na poušti.

4. Poušť


Objevíte vilu, ve které dostanete nějaký úkol s Monster truckem, který samozřejmě splníte. S Caesarem přepadnete náklaďák a splníte i další mise. Najednou zjistíte, že pracujete opět pro agenta Torrena, kterého jste chtěli zabít. On vám však odpustil, protože jste mu nyní pomohli získat důležité materiály. Společně koupíte letiště, které je od teď vaším novým domovem.

Uděláte si pilotní průkaz, splníte s Torrenem pár misí a vkročíte i do oblasti 51, kde se dělají různě výzkumy. Kontaktuje vás Woozzi, který vás nyní bere jako obchodního partnera a dobrého přítele a pozve vás do nově otevřeného kasina v Las Venturas.

5. Las Venturas


V kasinu uděláte opět nějaké mise, ale objeví se konkurenční podnik - Caligulovo kasino, který bude chtít nějak zlikvidovat , nejlépe ho vykrást. Vydáte se tam a potkáte Kena Rosenberka, Kenta Paula a Maccera. V Las Venturas se najednou objeví další problém - mafie dona Leoneho z Liberty city. Nezbývá, než pro ně udělat pár misí, aby měl Woozzi čas na přípravu akce. I vy přiložíte ruku k dílu a obstaráte potřebné vybavení pro přepad.

Don Leone odjel z Las Venturas a to je vaše chvíle pro vykradení kasina. Šlo to hladce a ani to nebolelo. Spousta peněz je vašich a ty se vždy hodí. Kontaktuje vás policista Tempenny, ale už ho máte dost, proto zabijete dva z jeho kolegů. Woozziho hoši vám pomohou při invazi do Los Santos tím, že spolu s vámi vystřílí jednu vilu.

6. Los Santos


A jste zpět v Los Santos. Máte nový domov v kopci, odkud budete provádět útoky do nepřátelských teritorií. Město patří Ballasům a novému gangu Los Vagos. Váš bývalý gang je téměř zničen a vás bratr ve vězení. Objeví se však Torreno, který po vás něco chce. Splníte další misi pro vládu a on za odměnu zařídí propuštění vašeho bratra. Vracíte se domů a dáváte dohromady gang.

Objevuje se opět Tempenny, který rozpoutává ve městě chaos. Vše hoří, lidi kradou, rabují a zabíjejí. Policisté střílí po každém, koho vidí a armáda blokuje výjezdy z městě, aby se válka nepřenesla jinam. Osvobodíte své ulice a s Caesarem a jeho gangem dobyjete zpět jeho území. Začne zabírání dalších území a váš gang se opět staví na nohy.

Přišla chvíle zúčtování se všemi zrádci a lidmi, kteří vám dělali problémy nebo vás chtěli odstranit. Přepadnete jednu párty, kde zabijete spoustu gangstrů a i Big Smoka. Nakonec v automobilové honičce najde smrt i policista Tempenny.

Tak končí San Andreas, rodina se shledala, všude je klid a vy můžete žít dál svým životem.

 


Anketa

Co myslíte, že je Premier?

Chevrolet Caprice 30.1% (40)
Chevrolet Impala 69.9% (93)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama