Velký test drive muscle car(u) sbitého z plechů

15. září 2014 v 11:51 | gta-info |  Test drives
Tak je tomu 3,5 let od posledního test drivu, kdy jsem testoval Slamvan. Před tou dobou jsem testoval samá stará americká auta jako např. již zmíněný Slamvan, pak taky Perennial nebo Greenwood. Dnešek nebude výjimkou, protože dnes si uděláme test drive Clovera.


Tak toto je Clover. Auto, jehož nejlepší léta jsou už dávno fuč. Ač je sbitý z plechů z vrakoviště, dokáže i příjemně překvapit. Já jsem sehnal z estetického hlediska docela pěkný kousek - stříbrnočervený. Ale dost keců je čas testovat...


Clover je auto s poměrně silným motorem, takže je i docela rychlý a na asfaltové, rovné silnici se s ním jede poměrně dobře. Pohybuje se na rozdíl od ostatních amerických křižníků s jakousi větší lehkostí.


Relativně dobře jede i po polních cestách, ale radši z nich nesjíždějte, protože
...


Clover je totiž extrémně přetáčivý. Motor je velmi silný, ale zadní náprava je nezatížena, proto se neustále přetáčí (podobný problém má i Sabre). To je důvod, proč je Clover dost špatné auto na výlet do přírody. Bude tam totiž v trávě dělat esíčka, ale vpřed prostě nepojede, zvláště do travnatého kopce.


Na druhou stranu, brzdy Clovera jsou docela dobré, ale ne nějak zvlášť nadprůměrné.


Tak a teď pojedeme udělat poslední test, a to je můj oblíbený výjezd kopce za San Fierrem, který některá auta nevyjedou...

... jde se na to...


... zde chybí jen málo ke zdolání nejhoršího stoupání...


... no a zde, jak vidno, Clover kopec zdolal, jak nic. Ve skutečnosti ten kopec zdolal nejlépe ze všech dosud testovaných aut.


Ale přeci jen budu trochu ještě hnidopich a řeknu i nějaký další nedostatek Clovera. Je to auto silného motoru, ale dost chabé a prohnilé (rezem) konstrukce, proto jej lze lehce rozbít nebo zapálit. Jinak je to ale dobré, svižné auto na ježdění po silnici nebo na driftování a burn-outy.

A nyní ještě tabulka s malým resumé kladů a záporů:

+

-

silný motorvelká přetáčivost
rychlost a lehkostkaroserie nic nevydrží
brzdynepřidá na sex-appealu
nevadí, když se rozbije"pohřební" barva střechy
 


Anketa

Líbí se Vám Clover

Ano 80.5% (33)
Není tak ošklivé 12.2% (5)
Moc ne 2.4% (1)
Ne 4.9% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama